Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Εκπαιδευτική επίσκεψη

Εκπαιδευτική επίσκεψη

Στα πλαίσια του σχεδίου εργασίας με θέμα «Η 25η Μαρτίου-η λαϊκή μας παράδοση» που υλοποιούμε με τους μαθητές του σχολείου μας αυτό το χρονικό διάστημα, πραγματοποιήσαμε σήμερα Παρασκευή 13/03/2015 εκπαιδευτική επίσκεψη στο Λαογραφικό Μουσείο του Συλλόγου Ανατολικορωμυλιωτών Πολυκάστρου. Στην επίσκεψη συμμετείχε το σύνολο των μαθητών του σχολείου, με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών: Βερμέουλεν Φέμκε, Δεληπάλα Ευαγγελία, Κέκελη Χρυσαυγή, Σάπκα Βασιλική και Σαριπανίδου Ευγενία.

Ευχαριστούμε θερμά, τόσο τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Ανατολικορωμυλιωτών Πολυκάστρου για την εξαιρετική ξενάγηση και φιλοξενία στο χώρο του Λαογραφικού Μουσείου, όσο και τη Διοικητή και τους αστυνομικούς του Α.Τ. Πολυκάστρου για την πολύ σημαντική συνδρομή-συνοδεία τους κατά τη μετακίνηση των μαθητών του σχολείου μας από το Νηπιαγωγείο προς το Λαογραφικό Μουσείο καθώς και από το Λαογραφικό Μουσείο προς το Νηπιαγωγείο .

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων, η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου Σαριπανίδου Ευγενία